Řecká kuchyně

Řecká kuchyně
22.12.16
V období Vánoc a nového roku nesmí na svátečním stole chybět tradiční sladkosti. V Řecku je to především symbol řeckých vánoc kourabiedes.
06.03.10
Po příjemné celodenní únavě během své dovolené v Řecku se u stolu s tradičními speciality báječně uvolníte. Řekové se svou přirozenou schopností užívat si života umí vykouzlit z místních čerstvých surovin skvělé jídlo.
26.02.10
V řeckých turistických letoviscích u pláží je neuvidíte, ale stačí vyjet kousek do vnitrozemí nebo do menších vesniček, vzdálených jen pár kilometrů od pobřeží, a určitě je zaznamenáte. Tradiční kavárny, řecky kafeniony, před kterými na pohled „jen tak“ postává několik stolků s vyplétanými židličkami, tolik typickými pro Řecko.
14.02.10
Chcete-li zažít hostinu jako ve starém Řecku a poznat starověkou gastronomii, navštivte restauraci Archaion Gevseis. Tuto tématickou restauraci najdete v Athénách na adrese: Agion Anargiron 6, Psiri, Athens
14.02.10
Dovolená v Řecku je skvělou příležitostí k seznámení s místní gastronomií. Pravou řeckou kuchyni však nikdy nepoznáte, pokud se budete stravovat jen v hotelové restauraci. Chcete ochutnat, jak skutečně chutnají řecká jídla? Pozorujte, kam chodí jíst místní Řekové. Zpravidla se vyhýbají velkým přístavním restauracím, kde je plno cizinců. V malé postranní uličce se vždy najde řecká taverna s příjemným personálem, kde poznáte pravou chuť česnekového tzatziki, podávaného s lístky máty, rožněného masa a dalších specialit.
24.03.09
Řecká kuchyně má velkou tradici a prastarý původ. Ještě v dobách, kdy si sousedé v Evropě pochutnávali pouze na vařených kostech ulovených zvířat, si Řekové užívali rafinované delikatesy jako knedlíčky z pavího masa, vařená vejce mořských ptáků, kořeněné sýry a medové koláčky. Říká se, že evropská civilizace začala u stolu ve starověkém Řecku. Pro dokonalou kuchyni a lahodné víno se stalo Řecko domovem bohů a kolébkou naší civilizace.
29.06.08
Řada lékařských výzkumů potvrzuje, že nejdéle žijícími lidmi v Evropě jsou Kréťané. Dožívají se v záviděníhodné kondici vysokého věku, a to i přesto, že kouří více než je v západní Evropě obvyklé, a ke skleničce ouza mají blíže, než je zdrávo. A tak se klasická krétská strava, kterou se živí obyvatelé ostrova beze změny už pár tisíc let, stává celosvětovou módou. Co je vlastně základem krétské diety?
30.11.07
Delikatesy řecké kuchyně si sice můžete dát téměř kdekoliv na světě, ale ten správný ráz jim dodá jen skutečné řecké slunce a vůně moře.
30.11.07
Je to nejrozmanitěji používané koření v Řecku. Neobejde se bez něho tradiční řecký salát – choriatiki salata, ani třeba jehněčí a jiné grilované maso, používá se při přípravě některých ryb, přidává se s citem i do mletých mas nebo zapékaných brambor. Výborný je sýr feta, pokapaný olivovým olejem a jemně posypaný právě oreganem.

Zpět na Řecké tipy a zajímavosti