Tipy na výlety

Tipy na výlety
04.12.23
Kréta – největší řecký ostrov patří mezi nejoblíbenější místa návštěvníků Řecka. A určitě právem, protože skutečně nabízí vše, co si lze přát.
19.04.23
Městečko Lindos je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Řecku a je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít autentickou řeckou atmosféru a zároveň se na dovolené seznámit s historií a kulturou ostrova Rhodos.
23.02.23
Snad všichni jsme v televizi někdy zahlédli jeden z nejemotivnějších okamžiků olympijských her - zažehnutí olympijského ohně v antické Olympii na Peloponésu. Tato tradice, znovu zavedená od zahájení novodobých olympijských her, vychází z řecké mytologie, kde byl oheň považován za dar bohů.
14.02.23
Dovolená v Athénách nabízí kromě poznávání památek také seznamování se současným životním stylem, gastronomií a nočním životem. Doporučujeme neopomenout procházku velmi zajímavou čtvrtí, nacházející se přímo pod Akropolí, nazvanou Plaka.
08.02.23
Peloponés, nejjižnější část řecké pevniny, byl koncem 19. stol. oddělen od pevninského Řecka vybudováním průplavu. Od té doby se vedou spory o to, zda je Peloponés ostrov nebo stále poloostrov. Budete-li trávit svou dovolenou v oblasti Loutraki nebo na východním pobřeží u Nafplia, můžete si naplánovat výlet ke Koritskému průplavu.
19.03.18
Vrcholem stavitelství a dokladem bohatství starověkého Rhodosu bylo v roce 291 př. n. l. vztyčení sochy boha Hélia, známého Kolosu rhodského, který se do historie navěky zapsal jako jeden ze sedmi divů světa. Dva tisíce let si udržoval pověst největší sochy na světě - až do roku 1886, kdy byl převýšen newyorskou Sochou svobody.
08.01.17
Zdálky se jeví jako přirozené pokračování skal, na kterých byly vybudovány, z některých úhlů se jakoby vznášejí. Nejen díky dokonalému sladění byzantské architektury s přírodní scenérií byly kláštery Meteora poblíž města Kalambaka zařazeny do kulturního dědictví UNESCO.
05.02.14
Hlavní město Kréty Heraklion leží v centru severního pobřeží největšího řeckého ostrova. Po staletí patří také k nejvýznamnějším přístavům celého Řecka. Již za Benátčanů těžil tento přístav ze své strategické polohy, památkou na toto období je majestátní pevnost Koules při vstupu do přístavu.
25.01.14
Impozantní muzeum makedonských králů se nachází poblíž města Vergina v oblasti Imathia, asi 70 kilometrů od Thessaloniki.Muzeum bylo vybudováno roce 1993 s využitím nejmodernějších technologií tak, aby byly zajištěny ideální podmínky pro ochránění vzácných exponátů. Hrobky v podstatě zůstaly na stejném místě, kde byly odkryty. Okolo nich byla vybudována podzemní budova, která vypadá jako hliněná mohyla.
01.03.11
Kromě proslavených monumentů starověku je Řecko poseto spoustou méně známých archeologicky velmi zajímavých míst, z nichž některá byla objevená teprve nedávno. Řada takových památek se nachází v oblasti Olympské riviéry. Světově proslulým je především Dion – „město Diovo“, posvátné město starověkých Makedonců, nacházející se na severovýchodních svazích Olympu, asi 15 kilometrů na jih od města Katerini.
01.12.10
Pouze z ostrova Mykonos, je lodní spojení na posvátný ostrov starověkého Řecka - Délos, centrum souostroví Kyklady. Obrovský archeologický areál s významnými nálezy, kde mezi nejobdivovanější a nejznámější patří Lví terasa, nádherné mozaiky a Apollónova svatyně, rozhodně stojí za zhlédnutí.
30.08.10
Budete-li trávit dovolenou na Chalkidiki nebo na Olympské riviéře, nenechejte si ujít návštěvu přívětivého města Thessaloniki, česky nazývaného Soluň. Pulsující centrum severního Řecka – Makedonie se rozkládá kolem pobřeží širokého zálivu Thermaikos.
15.08.10
Celodenní lodní výlet na ostrov se stále činnou sopkou, se pořádá především z Kosu. Vyplouvá se z přístavu Kardamena, odkud po hodině doplujete do Mandraki, hlavního města ostrova. V přístavu vás vyzvednou malé autobusy, velké autobusy by se totiž na úzké klikaté cesty, které vedou do srdce ostrova až přímo k vulkánu, nevešly. Pokud vám nevadí trochu vůně pekel – tedy spíše síry, můžete sestoupit přímo do na dno kráteru.
01.08.10
Během dovolené na ostrově Santorini můžete podniknout i zajímavý lodní výlet okolo ostrova. Při plavbě Egejským mořem podél pobřeží se nabízejí fascinují výhledy na Thiru a další městečka jako Imerovigli a Firostefani v kontrastu s blankytně modrým mořem.
15.05.10
Příjemné dobrodružství nabízí pěší výlet zřejmě nejdelší soutěskou Evropy. Samaria, dlouhá 16 kilometrů a místy se zužující až na 3 metry je součástí Národního parku na jihozápadě ostrova Kréta.
23.03.10
Nové muzeum Akropole patří mezi nejvelkolepější muzea v Evropě. Stavba, která se vznáší na železobetonových pilotech přímo nad prastarými zbytky města odhalenými při kopání základů, se plánovala přes 40 let. Supermoderní budova za 130 milionů eur byla s nebývalou pompou otevřena v létě 2009.
26.11.09
Krása Řecka nespočívá jen v rozlehlých plážích. Chcete - li poznat řecké tradice, vydejte se do vnitrozemí. Místem, které vás zaručeně okouzlí, je horské městečko Metsovo. Metsovo se nachází v nadmořské výšce 1200 metrů pod průsmykem Katara v pohoří Pindos. Starobylý ráz městu dodávají domky ze dřeva a kamene, zachovalé zvyklosti i tradice. Ačkoli je Metsovo snadno přístupné díky nové dálnici, zachovalo si svůj původní půvab. Pokud využijete pro cestu do Řecka trajekt z Itálie, můžete si na cestě z Igoumenitsy do oblasti Olympské riviéry udělat v Metsovu zastávku.
30.10.09
Řecký ostrov Mykonos si stále udržuje svůj původní ráz. Oslnivě bílé domky a větrné mlýny vábí nejen turisty, ale také samotné Řeky, kteří sem jezdí na dovolenou. Pro svůj neopakovatelný půvab je Mykonos oblíbeným místem světových celebrit.
26.11.08
Nejeden návštěvník Řecka si chce dovolenou zpestřit zdoláním božského Olympu. Výstup na pohoří Olymp ale není dobré podceňovat. Doporučujeme se na něj dobře připravit. Samotný výstup na Olymp může být nezapomenutelným zážitkem i pro průměrně zdatné turisty. Bájný Olymp, sídlo bohů, můžete zdolat během pobytu v Nei Pori. Zahájíte-li výstup ve výšce 1200 metrů v místě Prionia, kam se můžete dostat autem, lze vrcholu dosáhnout během jednoho dne.
30.11.07
Horské túry a výstupy na vrcholy řeckých hor, dosahujících výšky 2000 metrů jsou velmi přitažlivé už proto, že z většiny řeckých hor je vidět moře. Řecká asociace horolezců má zastoupení ve většině horských oblastí a pečuje také o provoz mnoha horských přístřešků.

Zpět na Řecké tipy a zajímavosti