Horská turistika

Aktualizováno: 23.03.2023
Horská turistika

Horská turistika a trekking v Řecku

Zahraniční návštěvníci nejčastěji touží po zdolání Olympu. Výstup na sídlo bohů můžete podniknout během dovolené v Nei Pori. Při vedení horským vůdcem lze vrcholu dosáhnout během jednoho dne. Pokud se pro výstup rozhodnete, nepodceňujte ho a zvolte pevnou obuv a vhodné oblečení. Další informace o výstupu na bájný Olymp .

Pohoří v Řecku

Řecko patří k nejhornatějším zemím Evropy. Přibližně 80% jeho území - pevniny i ostrovů- je tvořeno horami a kopci. Horská pásma v Řecku se souhrnně nazývají Helenidy. Nejvyšším vrcholem Řecka je Mytikas s výškou 2 919 m n. m. Najdete ho v pohoří Olympu . V severním Řecku se nachází impozantní pohoří Rodopy. Tyčí se nad Makedonií a Thrákií. Centrální horstvo Pindos má nejvyšší bod ve výšce 2 636 m n. m. Horské pásmo pokračuje přes Peloponés, ostrovy Kythera a Antikythera a končí na Krétě.

Pěší turistika v Řecku

Neradi trávíte dovolenou jen polehávánim na plážích? Na výlet můžete vyrazit třeba do vnitrozemí. Pokud si s sebou vezmete dostatek vody, kvalitní obuv, telefon či GPS navigaci, určitě nezabloudíte. Během dovolené na Krétě možná objevíte zdánlivě bohem zapomenuté vesničky nebo narazíte na stádo koz. Zeptejte se delegátky nebo nahlédněte do některého z netradičních průvodců po Řecku. V Řecku můžete, stejně jako v ostatních sluncem prosluněných zemích, narazit na ještěrky, ale i na hady, vyhřívající se na sluníčku. Proto dávejte pozor, kam šlapete. Než se vypravíte na vzdálenější túru, nebo třeba na výstup na Olymp, informujte o svém úmyslu delegáta a nikdy nechoďte sami.

Odhalte krásu řecké přírody

Možná vás překvapí, že téměř 50 % Řecka pokrývají lesy. Najdete tu horské jehličnany i přímořské typy vegetace a olivovníky. Řecké lesy jsou domovem posledních hnědých medvědů a rysů v západní Evropě. Vyskytují se tu i vlci, srnci, divoké kozy, lišky a divoká prasata. V mořích obklopujících Řecko žijí tuleni, chráněné mořské želvy Caretta caretta, delfíni i velké chobotnice včetně krakatice.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2024