Horská turistika

Aktualizováno: 07.05.2018
Horská turistika

Horská turistika a trekking v Řecku

Zahraniční návštěvníci nejčastěji touží po zdolání Olympu. Výstup na sídlo bohů můžete podniknout během pobytu v Nei Pori. Při vedení horským vůdcem lze vrcholu dosáhnout během jednoho dne. Pokud se pro výstup rozhodnete, nepodceňujte ho a zvolte pevnou obuv a vhodné oblečení. Další informace o výstupu na bájný Olymp .

Pohoří v Řecku

Řecko patří k nejhornatějším zemím Evropy. Přibližně 80% jeho území - pevniny i ostrovů- je tvořeno horami a kopci. Horská pásma v Řecku se souhrnně nazývají Helenidy. Nejvyšším vrcholem Řecka je Mytikas s výškou 2 919 m n. m. Najdete ho v pohoří Olympu . V severním Řecku se nachází impozantní pohoří Rodopy. Tyčí se nad Makedonií a Thrákií. Centrální horstvo Pindos má nejvyšší bod ve výšce 2 636 m n. m. Horské pásmo pokračuje přes Peloponés, ostrovy Kythera a Antikythera a končí na Krétě.

Pěší turistika v Řecku

Neradi trávíte dovolenou jen polehávánim na plážích? Na výlet můžete vyrazit do vnitrozemí. Pokud si s sebou vezmete dostatek vody, kvalitní obuv, telefon či GPS navigaci, určitě nezabloudíte. Možná objevíte zdánlivě bohem zapomenuté vesničky, možná narazíte na stádo koz. Zeptejte se delegátky nebo nahlédněte do některého z netradičních průvodců po Řecku. V Řecku můžete, stejně jako v ostatních sluncem prosluněných zemích, narazit na ještěrky, ale i na hady, vyhřívající se na sluníčku. Proto dávejte pozor, kam šlapete. Než se vypravíte na vzdálenější túru, nebo třeba na výstup na Olymp, informujte o svém úmyslu delegáta a nikdy nechoďte sami.

Odhalte krásu řecké přírody

Možná vás překvapí, že téměř 50 % Řecka pokrývají lesy. Najdete tu horské jehličnany i přímořské typy vegetace a olivovníky. Řecké lesy jsou domovem posledních hnědých medvědů a rysů v západní Evropě. Vyskytují se tu i vlci, srnci, divoké kozy, lišky a divoká prasata. V mořích obklopujících Řecko žijí tuleni, chráněné mořské želvy Caretta caretta, delfíni i velké chobotnice včetně krakatice.

Lindian Village 5*

Rhodos
Lardos
Elegantní ubytování Více

Daios Cove 5*

Kréta
Agios Nikolaos
Rozmazlujte se luxusem Více

Maria

Olympská riviéra
Nei Pori
Prostorné ubytování Více

Vyberte si svůj zájezd do Řecka

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2023