Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering
Dítě ZDARMA ubytování a strava

Popis hotelu

Obecný popis

Během skvěle organizované 4denní plavby můžete poznat nejkrásnější místa Řecka a Turecka. Loď vyplouvá z athénského přístavu Lavrio, který se nachází asi 60 km od centra Athén. První zastávka je na kykladském ostrově Syros, jehož hlavní město Ermoupoli vás příjemně překvapí výjimečnou malebností místní architektury a romantickou atmosférou. Ráno připlujete do Cesme, populární turecké destinace s vřelou pohostinností.
Následující den ráno se ocitnete na Kosu, ostrově slavného lékaře Hippokrata. Budete tu možná mít pocit, že jste zpět ve středověku, neboť nejen v metropoli ostrova se nachází řada impozantních památek. A následuje poznání dalšího řeckého ostrova - Ios s nádhernými písečnými plážemi a úzkými dlážděnými uličkami.
Odpoledne připlujete na Santorini a to je ostrov, kde se můžete nejen osvěžit a odpočinout, ale také zažít magický západ slunce a bavit se v metropoli ostrova městě Fira.
Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
PoAthény (Pireus), Řecko---12:00
Syros, Řecko18:0023:30
ÚtCesme, Turecko07:0022:00
StKos, Řecko07:0018:00
ČtIos, Řecko07:0014:30
Santorini, Řecko16:3021:00
Athény (Lavrion), Řecko06:30---
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.
Počet kabin kategorie SMART je omezený, lodní společnost má právo jejich prodej kdykoliv zastavit. Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • 1 nocleh se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
  • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí,
  • leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší tarifní třídě* s váhovým limitem zavazadla 23 kg včetně transferů,
  • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
  • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.
  • spropitné 6 € den/dospělá osoba, 3 € den/dítě od 2 do 16 let

V případě, že nebudete se službami na palubě lodi spokojeni, můžete kdykoli během plavby kontaktovat vrchního stevarda s žádostí o vrácení části nebo celého spropitného, zaplaceného v ceně zájezdu. Částka bude odečtena při vyrovnání palubního účtu na konci plavby. Je na vás, pokud se v případě spokojenosti rozhodnete spropitné navýšit.

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety během plavby,
  • služby delegáta,
  • místní pobytovou taxu, více na Informace k cenám.

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.

Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.

Athény jsou prostě jedinečné město. Žádné jiné místo v Řecku nemá starověké památky a muzea, které by se vyrovnaly athénským. Dovolená Attika to je možnost k poznávání antických pamětihodností v blízkém i vzdálenějším okolí. Nabízí se možnost výletů na mys Sounion, do Delf nebo Epidauru a Mykén. Pobyt v Athénách můžete zkombinovat také okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény