Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering
Dítě ZDARMA ubytování a strava

Popis hotelu

Obecný popis

Pokud máte pocit, že už jste dlouho nikam nevycestovali, chybí vám moře, slunce a poznávání nových míst, doporučujeme plavbu, při které si užijete šest atraktivních zastávek v Egejském moři. Z Athén vyplujete na Mykonos, ostrov s příjemným vánkem, nekonečnými plážemi a především rušnou kosmopolitní atmosférou. Snídat již budete v tureckém Kusadasi , oblíbeném letovisku, které se nachází poblíž fantasticky dochovaného starověkého Efesu.
Klidnou sílu a spiritualitu Patmosu pocítíte již během připlutí do přístavu a večer vás čeká večeře při kouzelném západu slunce. Následující den se již budete probouzet s kulisou majestátního Rhodosu, ostrova křižáckých rytířů, kde můžete strávit den v středověkém centru města nebo podniknout výlet za antickými památkami. Po Rhodosu vás čeká největší řecký ostrov Kréta, známý mínojskou civilizací a fascinujícími mýty. Odpoledne již budete připlouvat ke skalnatému pobřeží ostrova Santorini s malebnými kostelíky a zažijete západ slunce, něžně hladící hladinu Středozemního moře.

Pro zajištění spolehlivé návaznosti plaveb s letovými řády zahrnují zájezdy pobyt v Athénách, který můžete využít k poznávání antických památek nebo současného života řecké metropole.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
PoAthény (Piraeus), Řecko---11:30
Mykonos, Řecko18:0023:00
ÚtSamos (Pythagorion), Řecko05:0015:30
nebo Kusadasi (Ephesus), Turecko07:3013:00
Patmos, Řecko17:4521:30
StRhodos, Řecko07:0018:00
ČtKréta (Heraklion), Řecko07:0012:00
Santorini, Řecko16:3021:30
Athény (Piraeus), Řecko07:00---
Vzhledem k možným změnám v letových a lodních řádech nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.
Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • 2 noclehy se snídaní v hotelu 3* v Athénách,
  • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí formou all inclusive,
  • fakultativní výlety během plavby,
  • leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší tarifní třídě s váhovým limitem zavazadla 23 kg včetně transferů,
  • letištní taxy a bezpečností poplatky včetně palivového příplatku,
  • základní pojištění ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh,
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

Cena zájezdu je kalkulována s cenou letenky v optimální knihovací třídě aktuální v době kalkulace. Pokud tato třída již není k dispozici, bude cena zájezdu přepočtena dle aktuální ceny letenky.

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.

Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.

Athény jsou prostě jedinečné město. Žádné jiné místo v Řecku nemá starověké památky a muzea, které by se vyrovnaly athénským. Dovolená Attika to je možnost k poznávání antických pamětihodností v blízkém i vzdálenějším okolí. Nabízí se možnost výletů na mys Sounion, do Delf nebo Epidauru a Mykén. Pobyt v Athénách můžete zkombinovat také okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény