Naši klienti i kolegové z celé Evropy potvrzují, že současná politická situace turistický ruch naštěstí neovlivnila.
Většina ekonomických problémů Řecka má souvislost
se státním sektorem, ale služby cestovního ruchu jsou zajišťovány soukromými vlastníky, často i mezinárodními hotelovými řetězci. Všichni samozřejmě dělají
vše pro to, aby se turistů žádná omezení netýkala a svou dovolenou prožili v klidu. Také limity pro výběry z automatů pro držitele zahraničních karet neplatí.
Nicméně
nadále doporučujeme mít s sebou hotovost. Jednak sítě bankomatů nejsou v Řecku mimo velká města tak husté, jako v České republice, a může se také stát, že v některých případech nebudou bankomaty plynule doplňovány. Platební a kreditní karty jsou přijímány v hotelech vyšších kategorií i v některých tavernách, ale nelze jimi platit na tržištích a v malých obchodech s potravinami.
Pokud se týká obav z možného výpadku některých léků a zdravotnického materiálu, Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny, u níž jsou všichni naši klienti pojištěni, v prohlášení pro
novinky.cz uvádí:
„V případě, že náš klient bude potřebovat lékařské ošetření nebo medikaci, Evropská pojišťovna ho ve spolupráci s vlastní celosvětovou sítí asistenční služby nasměruje do prověřeného lékařského zařízení, které nebude mít se zásobováním potřebnými léky problém.“ Stejně odpověděli i představitelé pojišťoven Allianz a Generali.
V oficiálním vyjádření uvedla řecká vláda již dříve, že rezervy pohonných hmot země jsou na 6 měsíců.