Aktuálně není v nabídce. V případě zájmu nás kontaktujte.
Palubní catering
Dítě ZDARMA ubytování a strava

Popis hotelu

Ubytování

Ubytování ve vnitřních kajutách IA (4. paluba), IB (5. a 9. paluba) nebo vnějších kajutách typu XA (4. a 5. paluba)/XBO (6. paluba, jen pro 2 osoby) a XB (4. a 6. paluba).
Kromě uvedených typů kajut můžeme zajistit ubytování i v dalších typech, ceny sdělíme na vyžádání.

Obecný popis

Vydejte se na romantickou plavbu po Egejském moři. Během 8 dní poznáte Athény i druhé největší město Řecka - Thessaloniki a také bohatý řecký ostrovní svět. Navštívíte Krétu, kde budete s průvodcem obdivovat mínojský panác Knossos. Večerní zastávky na romantikou opředeném ostrově Santorini nebo na rušném Mykonosu s větrnými mlýny vám umožní dopřát si autentický zážitek řecké kuchyně a zábavy.Svou malebností vás nesporně okouzlí i ostrov Milos, dosud méně navštěvovaný. Součástí plavby je zastávka na tureckém pobřeží v Kusadasi, odkud se můžete vydat na prohlídku velkolepého antického města Efesos.

Program

DenPřístavPříjezdOdjezd
SoAthény (Piraeus), Řecko---17:00
NeThessaloniki, Řecko10:0019:00
PoKusadasi (Efesos), Turecko13:0019:00
ÚtKréta (Heraklion), Řecko08:0019:00
StSantorini, Řecko07:00 
ČtSantorini, Řecko 00:30
Mykonos, Řecko08:00 
Mykonos, Řecko 02:00
Milos, Řecko09:0019:00
SoAthény (Piraeus), Řecko07:00---
Zajišťujeme i další 4 – 22denní okružní plavby lodní společnosti Celestyal Cruises s možností poznání mnoha zajímavých míst. Vzhledem k možným změnám lodních řádů nebo klimatickým podmínkám změna programu vyhrazena.

Stravování

plná penze s výběrem nápojů, možnost dokoupení balíčků

Rozšířený balíček

balíček nápojů Balíček Premium, sleva 150 € na pobřežní výlety, 1 hodina Wi-Fi připojení denně, 25% sleva na speciální jídla, sleva na Balíček Premium Plus

Balíček Premium Plus

všechny nápoje Balíčku Premium a navíc nápoje z barového menu do 10€ (velký výběr alkoholických i nealkoholických koktejlů), sleva 20 % na vinný lístek, čerstvé džusy, smoothies, výběr balených vod, energetické nápoje

Balíček Premium

koktejly do 7€, alkoholické nápoje do 6€ (vodka, rum, gin, whiskey, likéry), sodovky, džusy (z koncentrátu), čepované pivo (Mythos), víno do 6€ za skleničku, nealko koktejly do 6€, prémiová teplá i ledová káva, prémiové teplé i studené čaje, horká čokoláda (tmavá i bílá), minerálky nebo perlivé vody

Balíček Premium pro dítě

všechny nápoje Balíčku pro děti a navíc zmrzliny

Balíček pro dítě

nealko koktejly, monster milk-šejky, horká čokoláda (tmavá i bílá), džusy (z koncentrátu), nealkoholické nápoje, šejky a slushies, zmrzliny, minerálky nebo perlivé vody

Balíček nealkoholických nápojů

sodovky a nealkoholické nápoje, džusy (z koncentrátu), minerálky nebo perlivé vody

Balíček káva

teplé a studené nápoje Nespresso, minerálka nebo perlivá voda, výběr teplých a studených bylinkových čajů

Balíček premium voda

6 lahví vody denně – perlivá nebo neperlivá dle výběru

Internetové stránky hotelu

Výlety

Královské hrobky ve Vergině – polodenní výlet (THS-02)

Prohlídka hrobky Filipa II., otce Alexandra Velikého a muzea ve Vergině, kde jsou uloženy vzácné artefakty související s životem makedonských králů.

Cena: dospělá osoba 81 €
, dítě 61 €

Panoramata Thessaloniki – polodenní výlet (THS-06)

Thessaloniki - Soluň je nádherné město s nábřežním bulvárem. Prohlídka zahrnuje nejzajímavější místa a památky druhého největšího města Řecka.

Cena: dospělá osoba 71 €, dítě 47 €

Bohatá historie slavného řeckého vinařství – polodenní výlet (THS-09)

Výlet do oblasti Epanomi nedaleko Thessaloniki do prestižního vinařství Ktima Gerovassiliou s více než 40letou tradicí k prohlídce a ochutnávce místní produkce. Bílá vína Malaousia a Assyrtiko a červená Limnio, Mavroudi a Mavrotragano patří k nejlepším značkám.Omezená kapacita pro 10-15 osob

Cena: dospělá osoba 143 €

Ochutnávka specialit v Thessaloniki- pěší polodenní výlet (THS-10)

Výlet nabízí smyslový zážitek ochutnávek místních specialit ve městě, kde se snoubí vlivy balkánské a orientální kuchyně. Zahrnuje i starý trh s olivovým olejem, dnes známý jako Ladadika.
Omezená dostupnost pro 9-18 osob

Cena: dospělá osoba 133 €

Dům Panny Marie a starověký Efesos – polodenní výlet (KUS-01)

Návštěva Efesu, kde se nacházel Artemidin chrám, jeden ze 7 divů světa. Součástí výletu je i návštěva domu Panny Marie, kde podle legendy strávila poslední léta svého života.

Cena: dospělá osoba 100 €, dítě 69 €

Starověký Efesos v průběhu věků - helénistický a římský – polodenní výlet (KUS-02)

Efesos nedaleko Kusadasi je historickým místemm spojujícím vlivy starověku i křesťanství. Nejcennější nálezy jsou uloženy v Archeologickém muzeu Efesu ve městě Selcuk. Výlet zahrnuje i možnost nákupů koberců, šperků, kůže a dalších suvenýrů.

Cena: dospělá osoba 85 €, dítě 64 €

Starověký Efesos a terasové domy – polodenní výlet (KUS-07)

Efesos spojuje helénistickou, římskou a raně křesťanskou éru, takže jeho návštěva je skutečně výjimečným zážitkem. Výlet zahrnuje také úpatí pahorku Bulbul, kde se nachází terasové domy, kde žily bohaté rodiny starověkého Efesu. Nejstarší dosud objevené domy, pocházejí z 1. století př. n. l., byly dvoupatrové a měly dokonce teplou a studenou vodu a topný systém. Byly dokonce postaveny podle půdorysu města, v němž se cesty navzájem protínaly v pravém úhlu. Součástí výletu je i možnost nákupu suvenýrů, koberců, šperků, koženého a dalšího zboží.

Cena: dospělá osoba 100 €, dítě 69 €

Dobrodružství, vodní radovánky a vzrušení ve vodním parku Adaland – polodenní výlet (KUS-06)

Tématický vodní park - jeden z největších v Turecku a nejlépe hodnocených v Evropě se skluzavkami, vodopády a atrakcemi pro všechny věkové skupiny.
Omezená dostupnost

Cena: dospělá osoba 50 €, dítě 35 €

Vzrušující jízda na buggy safari – polodenní výlet (KUS-10)

Buggy safari nabízí vzrušující jízdu přírodním terénem fascinující krajiny. Součástí může být také zastávka ke koupání na místní pláži.
Omezená dostupnost pro 10-20 osob

Cena: dospělá osoba 71 €

Starověké civilizace s odborníkem archeologem – polodenní výlet (KUS-11)

Podrobná prohlídka Efesu i s odborným výkladem archeologa pro ty z vás, kteří mají hlubší zájem o historii.
Omezená dostupnost pro 10-20 osob

Cena: dospělá osoba 132 €

Palác v Knossosu a archeologické muzeum – polodenní výlet (HER-01)

Prohlídka archeologického areálu mínojského paláce Knossos a archeologického muzea, kde jsou soustředěny nejvýznamnější nálezy z Kréty. Výlet končí v Heraklionu prohlídkou nejvýznamnějších historických staveb.

Cena: dospělá osoba 81 €, dítě 61 €

Mínojský palác v Knossosu - První evropská civilizace – polodenní výlet (HER-02)

Podrobná prohlídka archeologického areálu Knossos, nedaleko Heraklionu, místa, kde se "zrodila" první evropská civilizace.

Cena: dospělá osoba 81 €, dítě 61 €

Poznejte krétský venkov a životní styl – polodenní výlet (HER-04)

Cesta po krajině krétského vnitrozemí zahrnuje i tradiční vesnici Stironas s kamennými domy, kde uvidíte, jak žili Kréťané před staletími. Součástí výletu je i ochutnávka vína, které se na Krétě pěstovalo již od dob Mínojců, a místní pálenky rakije s předkrmy. Výlet končí v Heraklionu prohlídkou nejvýznamnějších historických staveb.

Cena: dospělá osoba 81 €, dítě 61 €

Palác Knossos a krajina Kréty – polodenní výlet (HER-05)

Kromě prohlídky paláce Knossosu nabízí výlet prohlídku krétské krajiny a návštěvu tradiční vesnice, kde můžete sledovat řemeslníky a ženy při práci na výrobě keramiky. Součástí výletu je i prohlídka muzea známého řeckého spisovatele Nikose Kazantzakise.

Cena: dospělá osoba 92 €, dítě 66 €

Benátský Heraklion a unikátní archeologické muzeum – polodenní výlet (HER-07)

Prohlídka hlavního města nabízí poznání velmi zajímavých staveb z období benátské nadvlády včetně zachovalých městských hradeb, díky kterým město odolávalo více než dvacet let osmanským vojskům. Poklady Archeologickém muzeu odkrývají bohatou historii Kréty a kulturní souvislosti.

Cena: dospělá osoba 77 €, dítě 61 €

Speciality Heraklionu polodenní pěší výlet (HER-09)

Výlet, který povzbudí vaše smysly a zanechá ve vás trvalé vzpomínky na ty nejúžasnější chutě a vůně krétských specialit. Místní průvodci jsou skuteční gurmáni a znalci vína, takže budete v těch nejlepších rukou. Ochutnávka toho nejlepšího z Kréty se prolíná s prohlídkou historických památek Heraklionu, která vás vtáhne do fascinující historie hlavního města.
Omezená dostupnost pro 9-15 osob

Cena: dospělá osoba 139 €

Popis pokojů

Informace k cenám

Cena zahrnuje

  • příslušný počet nocí na lodi v kabině zvolené kategorie s plnou penzí včetně vybraných nápojů k jídlu, zábavu a každodenní aktivity,
  • sleva 75€ na pobřežní výlety,
  • spropitné pro posádku,
  • přístavní daně a další poplatky,

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety během plavby,
  • služby delegáta,

Informace o destinaci

Letovisko Athény

Athény nejsou jen hlavním městem Řecka, na jehož území dnes žije téměř polovina Řeků, jsou symbolem naší evropské kultury. Slavný Perikles při jejich výstavbě určitě netušil, že stavby na pahorku města budeme obdivovat ještě po tisíciletích. Kromě proslulé Akropole s muzeem, Dionýsova divadla a chrámu Dia Olympského se v Athénách nachází řada dalších pamětihodností, stojících za zhlédnutí. V místních muzeích jsou soustředěny největší poklady antického Řecka, v současné době je nejvíce navštěvováno moderní muzeum, v němž jsou soustředěny originály plastik z athénského Parthenonu. Athény jsou moderní evropské město, zajímavé nejen svou bohatou historií, ale i současným životním stylem. Kulturní život města je pestrý. Místní galerie pořádají řadu zajímavých výstav, koncertuje tu řada renomovaných řeckých i zahraničních umělců. Athéňané se večer rádi baví ve společnosti a noční život je součástí jejich životního stylu. Mnoho barů, diskoték a nočních klubů s tradiční řeckou hudbou je otevřeno až do ranních hodin. V posledních letech byla v souvislosti se zahájením provozu metra zdokonalena místní doprava, přibyla spousta zeleně, vznikly pěší zóny, které spojují památky a obchodní části města. Věřte, že stojí za to Athény navštívit a vychutnat si jejich magickou atmosféru.
Transfer z letiště do centra města asi 30 minut.okružními plavbami po Egejském moři.

Dovolená Athény - doprava v místě

K dopravě po městě můžete využívat místní dopravu včetně metra anebo využívat taxi. K výletům do okolí k návštěvě významných starověkých památek jako jsou Delfy, Korint, Mykény nebo Epidaurus si lze pronajmout auto. Více informací o Athény