Samos výlety

Okruh ostrovem

Celodenní výlet zahrnuje prohlídku antické technické památky - tunelu Efpavlion, procházku po městečku Pythagorion, které je pod záštitou UNESCO i návštěvu jednoho z nejvýznamnějších klášterů na ostrově – Timios Stavros (klášter Sv. Kříže). Pro vstup do kláštera je nutno mít zahalená ramena, dlouhé kalhoty anebo sukni pod kolena. Následuje okruh po horských vesničkách zasazených v nádherných přírodních scenériích. Na zastávce bude možnost poobědvat a vychutnat si místní kávu. Součástí výletu je návštěva keramické dílny a výrobny vína s ochutnávkou. Samoské víno je vyhlášené – dokonce se používá i jako mešní ve Vatikánu.
Orientační cena: 42 €, dítě 20 €

Turecko - Efesos

Výlet nabízí možnost navštívit během dovolené nejenom dvě země, ale i dva kontinenty! Uvidíte na vlastní oči jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovalých antických památek na světě a také místo, kde stál jeden ze sedmi divů světa – Artemidin chrám. Z tureckého letoviska Kusadasi odjedete autobusem do Efesu, kde si prohlédnete archeologický areál antického města. Následuje návštěva dílny ručně vázaných koberců. Po prohlídce budete mít možnost nákupů na bazaru ve městě Kusadasi. Poobědvat můžete v některé z místních tradičních tureckých restaurací.
Orientační cena: 80 €, dítě 48 €

Piknik

Relaxační plavba po moři s koupáním. První zastávka na koupání je na ostrově Samiopula s nádhernou písečnou pláží. Další zastávka s obědem je pak na jihu ostrova. Tento výlet je bez česky mluvícího průvodce.
Orientační cena: 44 €

Ostrov Samos - pláž v zálivu Ostrov Samos - přístav Kokkari Ostrov Samos - záliv v Kokkari Ostrov Samos - ulička v hlavním městě Ostrov Samos - rybářská taverna v Kokkari