Dovolená a zájezdy Srí Lanka

Více o destinaci Srí Lanka

Exotický ostrov Srí lanka se nachází v Indickém oceánu, 30 km na jihovýchod od Indie. Rozloha 433 x 244 km, hlavní město Colombo s 1,2 miliónu obyvatel. Na Srí Lance žije 21,1 mi­liónu obyvatel, z toho 74 % Sinhálců, 18 % Tamilů. 70 % jsou buddhisté, 16 % hinduisté, 7 % křesťané a 7 % muslimové. Oficiálními a národními jazyky jsou sinhálština a tamilština, přesto na většině úřadů a v turistických centrech se mluví převážně anglicky. Srí Lanka, dříve známá pod jménem Cejlon, byla 150 let britskou kolonií a dodnes tu mnoho míst připomíná staré koloniální časy. Nejkrásnější turistická střediska leží podél západního a jižního pobřeží. Cesta z letiště v Kolombu trvá autobusem téměř pět ...

Více o Srí Lanka

Dovolená Srí Lanka

Exotický ostrov Srí lanka se nachází v Indickém oceánu, 30 km na jihovýchod od Indie. Rozloha 433 x 244 km, hlavní město Colombo s 1,2 miliónu obyvatel. Na Srí Lance žije 21,1 mi­liónu obyvatel, z toho 74 % Sinhálců, 18 % Tamilů. 70 % jsou buddhisté, 16 % hinduisté, 7 % křesťané a 7 % muslimové. Oficiálními a národními jazyky jsou sinhálština a tamilština, přesto na většině úřadů a v turistických centrech se mluví převážně anglicky. Srí Lanka, dříve známá pod jménem Cejlon, byla 150 let britskou kolonií a dodnes tu mnoho míst připomíná staré koloniální časy. Nejkrásnější turistická střediska leží podél západního a jižního pobřeží. Cesta z letiště v Kolombu trvá autobusem téměř pět hodin, ale stojí za to ji absolvovat.

Proč navštívit Srí Lanku?

Především nabízí mnoho krásných písečných pláží lemovaných kokosovými palmami. Ostrov je možné na­vštívit díky různým klimatickým zónám celoročně. Mezi nejzajímavější památky na Srí Lance patří Sigirya, vysoký skalní masiv, na kterém se nachází ruiny starobylé pevnosti z 5. století. Navíc pro cestu do Srí Lanky není potřeba žádné očkování a domorodci se tu celoročně usmívají. Není to kvůli turistům, je to prostě jejich přirozená nátura, jejíž napodobování by nám určitě prospělo.

Cejlonský čaj

Čaj patří ke Srí Lance stejně jako k Řecku antické památky. Doporučujeme navštívit továrnu na zpracování místního čaje, kde si uvědomíte kolik péče místní lidé věnují zpracování každého lístečku.Cejlonský čaj pak pro vás už nebude obyčejným pitím, ale nápojem, který stojí za to vychutnat si ho v pohodě a klidu.

Doprava

Doba letu z Prahy nebo z Vídně do Colomba s jedním mezipřistáním je 10 hodin. Doporučujeme kombinovat s pobytem na Maledivách a v Dubaji.

Nabízená pobytová místa - Srí Lanka


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.
Vzhledem k ochranným opatřením v souvislosti s Covid -19 může být nabídka výletů omezena.