Dovolená a zájezdy Kuba

Více o destinaci Kuba

Ostrov Kuba, nazývaný Perla Karibiku, je největším ostrovem v Karibském moři. Politika této země dlouhou dobu bránila masovému přílivu turistů, díky čemuž se Kuba zachovala v autentické podobě do dnešních dnů. Na ostrově žije 11 miliónů obyvatel, v hlavním městě Havana 2 mi­lióny. Národní měnou je peso, pro turisty ale platí konvertibilní peso, úředním jazykem je španělština. Ostrov nabízí nejen dlouhé bílé pláže, ale také krásná koloniální města jako je Havana, Trinidad a Cienfuegos, které jsou na seznamu Unesco. Celou atmosféru dotvářejí americké automobily z padesátých let. Dále pak tabákové plantáže v údolí Viňales, horská pásma pokrytá tropickou vegetací a pralesy. Typické ...

Více o Kuba

Dovolená Kuba

Ostrov Kuba, nazývaný Perla Karibiku, je největším ostrovem v Karibském moři. Politika této země dlouhou dobu bránila masovému přílivu turistů, díky čemuž se Kuba zachovala v autentické podobě do dnešních dnů. Na ostrově žije 11 miliónů obyvatel, v hlavním městě Havana 2 mi­lióny. Národní měnou je peso, pro turisty ale platí konvertibilní peso, úředním jazykem je španělština. Ostrov nabízí nejen dlouhé bílé pláže, ale také krásná koloniální města jako je Havana, Trinidad a Cienfuegos, které jsou na seznamu Unesco. Celou atmosféru dotvářejí americké automobily z padesátých let. Dále pak tabákové plantáže v údolí Viňales, horská pásma pokrytá tropickou vegetací a pralesy. Typické jsou míchané nápoje s rumem na mnoho způsobů a skvělé doutníky.

Proč navštívit Kubu?

V posledních letech se zde cestovní ruch stále rozmáhá a Kuba se stává jedním z nejoblíbenějších a nejzajímavějších cílů v Karibiku. Ideální je také celoroční příznivé teplé klima. Ve Varaderu je k dispozici česky mluvící delegát.

Doprava

Letna Kubu z Prahy nebo Vídně trvá asi 10 hodin.

Nabízená pobytová místa - Kuba


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.
Vzhledem k ochranným opatřením v souvislosti s Covid -19 může být nabídka výletů omezena.