Kos výlety

Ostrov Nissyros

Celodenní lodní výlet na ostrůvek Nissyros, v jehož nitru se nachází stále činná sopka. Vyplouvá se z hlavního města Kos a pluje do přístavu Mandraki na Nissyrosu. Výlet zahrnuje prohlídku městečka s přístavem a návštěvu kaple kláštera Panagia Spiliani, která byla vybudována v jeskyni na skále. Nabízí se tu také zajímavý sestup přímo na dno kráteru sopky. V některé z mnoha příjemných taveren si pak před zpáteční plavbou můžete vychutnat pravý řecký oběd.
Cena: 48 €, dítě 24 €

Egejská plavba

Na celodenní romantickou plavbu s návštěvou třech ostrovů vyplujete z přístavu Mastichari. První zastávka je na ostrově Pserimos, v zátoce s malou rybářskou vesničkou, kde se můžete vykoupat, dát si frappé anebo si natrhat oregano a tymián. Plavba pokračuje ke břehům ostrova Plati, kde je obvykle koupání přímo z lodi. Na třetím ostrově - Kalymnosu je plánovaná zastávka v hlavním městě Pothia k prohlídce zpracování mořských hub, procházce a obědu, který je v ceně výletu.
Cena: 47 €, dítě 20 €

Taste of Kos - Ochutnejte Kos

Pojďme společně ochutnat to nejlepší, co ostrov nabízí. Na Kosu se díky klimatickým podmínkám daří olivovníkům a vinné révě. A pokud si chcete přivézt něco opravdu místního, nemusí to být vždy suvenýry. Odjíždíme z Vašich hotelů odpoledne po obědě a vydáme se rovnou do továrny na výrobu olivového oleje. Zde máte možnost vidět nejen, jak se olej vyrábí, ale zároveň si můžete koupit domů. Místní olivový olej je opravdu vyhlášený a za příjemné ceny. Poté už se vydáme až pod nejvyšší bod ostrova Kos a to do vesničky Zía. Zde nás čeká ochutnávka místních vín a poté výborná večeře v místní rodinné restauraci, při které můžeme pozorovat dech beroucí západ slunce z krásné panoramatické terasy..
Cena: 35 €, dítě 17,5€

Ostrov Kos - Přístav v hlavním městě Řecko, Kos Ostrov Kos - relaxace u historických památek Ostrov Kos má dobré podmínky pro surfování