Dovolená a zájezdy Mauritius

Více o destinaci Mauritius

Ostrov sopečného původu v Indickém oceánu, 2000 km jihovýchodně od břehů Afriky a 800 km východně od Madagaskaru. Mauritius patří do souostroví Maskarény a je nezávislým ostrovním státem. Od severu k jihu měří 60 km, od východu k západu 40 km a má 300 km dlouhé pobřeží. Hlavním městem je Port Louis se 172 000 obyvatel. Celkově žije na ostrově 1 240 000 obyvatel, z toho 48 % hinduistů, 24 % katolíků, 16 % muslimů a 8 % křesťanů. Úřední řeč angličtina, běžně se domluvíte i francouzsky. Ostrov byl objeven Portugalci roku 1505, v průběhu dalších staletí se dostal pod holandskou, francouzskou a anglickou nadvládu, roku 1968 se stal nezávislým státem. Proč navštívit Mauritius? ...

Více o Mauritius

Dovolená Mauritius

Ostrov sopečného původu v Indickém oceánu, 2000 km jihovýchodně od břehů Afriky a 800 km východně od Madagaskaru. Mauritius patří do souostroví Maskarény a je nezávislým ostrovním státem. Od severu k jihu měří 60 km, od východu k západu 40 km a má 300 km dlouhé pobřeží. Hlavním městem je Port Louis se 172 000 obyvatel. Celkově žije na ostrově 1 240 000 obyvatel, z toho 48 % hinduistů, 24 % katolíků, 16 % muslimů a 8 % křesťanů. Úřední řeč angličtina, běžně se domluvíte i francouzsky. Ostrov byl objeven Portugalci roku 1505, v průběhu dalších staletí se dostal pod holandskou, francouzskou a anglickou nadvládu, roku 1968 se stal nezávislým státem.

Proč navštívit Mauritius?

Mauritius, to je tyrkysové moře, nádherná příroda, slunce, úchvatné pláže s bílým pískem, přátelští obyvatelé a radostná atmosféra. Obklopen korálovými útesy, je po celý rok vhodným místem k provozování vodních sportů a potápění. Východní část ostrova je více ovlivňována Indickým oceánem. Na západní straně ostrova je příznivé počasí po celý rok.

Doprava

Let z Evropy trvá 10 hodin, na vyžádání možná kombinace se Seychelskými ostrovy, Réunionem nebo Rodriguesem.

Nabízená pobytová místa - Mauritius


Cestovní kancelář Greece Tours není pořadatelem fakultativních výletů a nenese za ně zodpovědnost. Ceny jsou orientační, nabídka výletů i jejich ceny se mohou měnit v závislosti na místě ubytování.
Vzhledem k ochranným opatřením v souvislosti s Covid -19 může být nabídka výletů omezena.