Kréta výlety

Knossos

Návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby 2000 let př. n. l., by neměl vynechat žádný návštěvník ostrova. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o
vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc pokojů a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Součástí výletů bývá prohlídka Archeologického muzea v Heraklionu, kde jsou soustředěny nejvýznamnější nálezy. Z některých oblastí Kréty se výlet pořádá jako kombinace návštěvy paláce Knossos a náhorní plošiny Lassithi.
Orientační cena: 53 €, vstup na Knossos 15 €, mládež do 18 let má vstup zdrarma

Krétský večer

Posezení s krétskou hudbou a ochutnáním místních specialit a přírodního krétského vína doplňují ukázky místních folklórních tanců. Večer je pořádán v horské vesničce, v níž se také můžete seznámit s tradičním životním stylem a koupit si domácí olivový olej, med, bylinky nebo krásné ruční výšivky.
Orientační cena: 30 €, dítě 20 €

Santorini

Celodenní lodní výlet na jeden z nejhezčích řeckých ostrovů sopečného původu, plavba rychlou lodí trvá asi 2 hodiny. V přístavu Athinos čekají autobusy k okružnímu výletu po ostrově. Můžete si prohlédnout hlavní město ostrova Thira s fascinujícími výhledy na moře a Kalderu nebo využít volný čas ke koupání na pláži Perissa nebo Kamari.
Orientační cena: 181 € včetně transferu z hotelu do přístavu

Spinalonga

Výlet s prohlídkou benátské pevnosti na ostrově Spinalonga. Stejnojmenná pevnost hrála v krétské historii významnou roli. Na počátku století se pak na ostrov uchylovali lidé, kteří onemocněli leprou. Po prohlídce ostrova s krásnými přírodními scenériemi následuje koupání a oběd v taverne ve vesničce Plaka. Součástí výletu je také zastávka ve městě Agios Nikolaos.
Orientační cena: 53 €, dítě 27,5 € včetně oběda, vstup na Spinalongu 8 €, mládež do 18 let má vstup zdarma

Waterland

Milovníci vodních radovánek jistě ocení obří klouzačky a řadu dalších vodních atrakcí. Ve vodním parku si na své přijdou klienti všech věkových kategorií.
Orientační cena: 37 €, dítě 23 €, cena je včetně transferu

Soutěska Samaria

Příjemné dobrodružství nabízí pěší výlet nejdelší soutěskou Evropy. Samaria, dlouhá 18 kilometrů a místy se zužující až na 3 metry je součástí národního parku na jihozápadě Kréty.
Výlet začíná u náhorní planiny Omalos poměrně prudkým sestupem až na dno kaňonu s krásnou neporušenou přírodou, pokračuje přes nejužší místo soutěsky, nazývané Železná brána a končí u moře ve vesnici Agia Roumeli, odkud už nevede žádná silnice. Po osvěžení v Lybijském moři se nalodíte k plavbě do Chora Sfakion, kde na zmožené výletníky čekají autobusy pro transfer do místa ubytování. Vzhledem ke kamenitému terénu doporučujeme pevné boty.
Orientační cena: 50 €, 5 € za vstup a 11 € za lodní lístek


Výlety nabízené k zájezdům s příletem do Chanie


Knossos

Návštěvu Knossu, nejstaršího hlavního města Kréty z doby 2000 let př. n. l., by neměl vynechat žádný návštěvník ostrova. Palác, rekonstruovaný sirem Arthurem Evansem, je několikapatrová stavba, svědčící o vysoké úrovni minojské civilizace. Minojský palác měl původně více než tisíc pokojů a jeho systém chodeb byl pravděpodobně inspirací pro mýty o labyrintu a Minotaurovi. Součástí výletů je prohlídka Archeologického muzea v Heraklionu, kde jsou soustředěny nejvýznamnější nálezy.
Orientační cena: 51 €, dítě 21 €

Krétský večer

Západ slunce, tradiční tance, víno a zpět. Nezapomenutelný večer plný krétských tanců s výběrem jídla a neomezeným množstvím vína. Spolu s tanečním souborem se můžete naučit tančit jako legendární Řek Zorba.
Orientační cena: 51 €, dítě 29 €

Elafonissi

Poznejte jednu z nejhezčích oblastí ostrova a pláž Elafonissi s jemně narůžovělým pískem, která bývá právem zařazována mezi nejkrásnější v Evropě. Součástí výletu je návštěva kláštera Chrysoskalitissa. Uvidíte divoké horské vnitrozemí se soutěskami, malebnou přírodou a typickými vesničkami. Po cestě zastávky s ochutnávkou a možností nákupu tradičních produktů – vinařství, olivový olej , med.....
Orientační cena: 44 €, dítě 24 €

Lodní výlet na ostrůvek Imeri Gramvousa a zátoku Balos

Příjemná plavba výletní lodní z přístavu Kissamos na ostrůvek Imeri Gramvousa, na jehož vrcholu se nachází benátská pevnost ze 16.století, a do laguny Balos, která je vyhlášená průzračně křišťálovou vodou.
Orientační cena: 51 €, dítě 29 €

Soutěska Samaria

Příjemné dobrodružství nabízí pěší výlet nejdelší soutěskou Evropy. Samaria, dlouhá 18 kilometrů a místy se zužující až na 3 metry je součástí národního parku na jihozápadě Kréty.
Výlet začíná za svítání u náhorní planiny Omalos poměrně prudkým sestupem až na dno kaňonu s krásnou neporušenou přírodou, pokračuje přes nejužší místo soutěsky, nazývané Železná brána a končí u moře ve vesnici Agia Roumeli, odkud už nevede žádná silnice. Po osvěžení v Lybijském moři se nalodíte k plavbě do Chora Sfakion, kde na zmožené výletníky čekají autobusy pro transfer do místa ubytování. Vzhledem ke kamenitému terénu doporučujeme pevné boty.
Orientační cena: 47 €, dítě 25 € + 5 € za vstup do soutěsky a 11 € lodní lístek

Santorini

Celodenní lodní výlet na jeden z nejhezčích řeckých ostrovů sopečného původu, plavba rychlou lodí trvá asi 3 hodiny. V přístavu Athinos čekají autobusy k okružnímu výletu po ostrově. Můžete si prohlédnout hlavní město ostrova Thira s fascinujícími výhledy na moře a Kalderu nebo využít volný čas ke koupání na pláži Perivolos.
Orientační cena: 146 €, dítě 73 € včetně transferu do přístavuOstrov Kréta - letovisko Agios Nikolaos Ostrov Kréta - pláž Ostrov Kréta - přístav v hlavním městě Ostrov Kréta - oprava rybářských sítí Ostrov Kréta - pláž Matala Ostrov Kréta - golfové hřiště