Výlety v Řecku

Výlety v Řecku

Poznávejte Řecko

Řecko, řecké ostrovy a Kypr nabízí kromě nádherného moře a žhavého slunce také unikátní antické památky a další pamětihodnosti. Delegát cestovní kanceláře GREECE TOURS vám poskytne informace k nejatraktivnějším výletům pořádaným v navštívené oblasti Řecka a řeckých ostrovů. Bližší informace o výletech v Řecku můžete také čerpat z informačních knih cestovní kanceláře GREECE TOURS, umístěných zpravidla v recepci každého ubytovacího objektu. Fakultativní výlety nejsou součástí zájezdu. Při zakoupení výletů v Řecku vzniká smluvní vztah výhradně mezi klientem a pořadatelem těchto služeb. Naše cestovní kancelář GREECE TOURS tyto služby neorganizuje a nenese za ně zodpovědnost, stejně jako za vady zboží, které si zakoupíte v prodejnách, navštívených v průběhu výletů. Stává se, že místní cestovní kanceláře v Řecku a na řeckých ostrovech během sezóny ceny výletů změní, a to i v průběhu vašeho pobytu. Případný cenový rozdíl nemůže naše cestovní kancelář refundovat. Při časném odjezdu na fakultativní výlety nelze vyžadovat v hotelu snídani, informujte se proto o možnosti poskytnutí balíčku s jídlem. Pokud vzhledem k výletu nevyčerpáte stravování, poskytované přes den, nelze bohužel poskytnout náhradní plnění.

Vstupy do archeologických areálů a muzeí

Děti do 12 let, v některých případech i mladiství do 18 let, mají zpravidla vstupy zdarma, slevy ve výši 50% jsou poskytovány na mezinárodní studentské a novinářské průkazy. Poloviční vstupy platí senioři nad 65 let, musí však svůj věk prokázat věrohodným dokladem. V církevních objektech se slevy neposkytují. Je-li cílem vašeho výletu v Řecku nebo na řeckých ostrovech některá z byzantských památek, je nutno respektovat církevní požadavek vhodného oblečení. Při prohlídce řeckých pravoslavných kostelů a chrámů nesmí být ženy oblečeny do šortek ani kalhot, oděv musí vždy krýt kolena a ramena, pro muže jsou nutné dlouhé kalhoty a tričko nebo košile s rukávem.

Pronájem aut a motocyklů v Řecku

Delegát cestovní kanceláře GREECE TOURS vám na místě nabídne možnost pronájmu motorových vozidel od ověřených řeckých půjčoven. Při pronájmu aut nebo motocyklů v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru vzniká smluvní vztah výhradně mezi klientem a prodejcem těchto služeb. Ceny za pronájem aut v Řecku uvedené na tomto webu, jsou orientační. V průběhu sezóny se mohou v souvislosti s nabídkou a poptávkou v řeckých letoviscích a městech měnit. V Athénách a Thessaloniki je k pronájmu auta vyžadována garance mezinárodní platební kartou. V Řecku a na řeckých ostrovech se za poměrně příznivé ceny nabízí také motocykly, ochranná helma je nezbytná a většina půjčoven ji poskytuje v ceně pronájmu.

V Řecku i na řeckých ostrovech platí pravidla silničního provozu jako jinde v Evropě. Za porušení předpisů jsou stanoveny vysoké pokuty. Na Kypru se jezdí vlevo jako v Anglii.