Starověký Dion

Aktualizováno: 07.05.2018

Dion - město Diovo

Řecko je plné památek na svou slavnou minulost. Kromě proslavených monumentů starověku je poseto spoustou méně známých, ale archeologicky velmi zajímavých míst, z nichž některá byla objevená teprve nedávno. Řada takových památek se nachází v oblasti Olympské riviéry.

Světově proslulým je především Dion – město Diovo, posvátné město starověkých Makedonců, nacházející se na severovýchodních svazích Olympu, asi 15 kilometrů na jih od města Katerini. V archeologickém areálu se může návštěvník projít mezi vykopávkami s dosud ohraničenými obrysy domů, dílem a cest. Archeologické výzkumy tohoto obrovského areálu přinesly spoustu významných nálezů. Starověké město bylo obklopeno čtvercovým opevněným ohrazením a protínala jej hustá síť cest, vykopávky dokazují, že se tu nacházely obytné části s byty, dílnami, obchody a veřejnými budovami s krásnými mozaikami.

Místní antické divadlo ze 4. stol.př.n.l., kde se odehrávala představení Euripidisovy tragédie, je dodnes plně funkční a slouží svému účelu. Každé léto se tu koná řada kulturních akcí, kromě představení původních antických dramat i hudební festivaly a řada dalších akcí.

Diova svatyně a vila boha Dionýsa

Zachovala se i Diova svatyně a vila boha Dionýsa s obdivuhodnými mozaikami a s římskými veřejnými lázněmi na rozloze 4000 m2. Všechny nálezy z vykopávek v Dionu a okolí jsou soustředěny v místním muzeu, které je doslova přeplněno obdivuhodnými cennými artefakty. Starověký Dion můžete navštívit při pobytu na Olympské riviéře.

Starověká Pydna

Jižně od letoviska Makrygialo se nachází Pydna, která byla vybudována na konci pozdní doby bronzové a pokračovala ve svém rozvoji v době římské, kdy začala její úroveň postupně upadat. Byzantská Pydna, v 6. století přejmenovaná na Kitros, byla nejdůležitějším středověkým městem celé oblasti. Byly tu nalezeny pozůstatky hradu se zajímavou architekturou a byzantského biskupského chrámu.

Dimamiel Malia Inn

Strava Bez stravy
Odlety od 16.05.20 do 10.10.20 z Praha
Počet dní 8/15
Dítě do 12 let od 7 900 Kč
Dospělý od
8 900 Kč
Zobrazit termíny

Stelios

Strava Bez stravy, Polopenze
Odlety od 31.05.20 do 20.09.20 z Praha
Počet dní 8/15
Dítě do 12 let od 8 480 Kč
Dospělý od
12 250 Kč
Zobrazit termíny

Maria

Strava Bez stravy, Polopenze
Odlety od 31.05.20 do 20.09.20 z Praha
Počet dní 8/15
Dítě do 12 let od 8 420 Kč
Dospělý od
11 030 Kč
Zobrazit termíny

Vyberte si svůj zájezd v Řecku

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2019