Řecké pobřeží a nejkrásnější pláže Řecka

Aktualizováno: 22.10.2019
Ostrov Zakynthos - pláž Navagio

Ikonické řecké pláže

Rozloha pevninského Řecka je poměrně malá - 131 944 km², pokud se ale k ploše území připočítá i plocha řeckých ostrovů a moří rozkládá se na téměř 400 000 km². Ze západu Řecko omývá moře Jónské, z jihu Středozemní moře a mezi Řeckem a Tureckem leží moře Egejské. Zatímco pozemní hranice Řecka měří jen 1160 km, mořské pobřeží této bohatě členité země je dlouhé téměř 15 000 km – takže pláží a plážiček je tu skutečně dost!

Pláže, popisované níže, patří k těm nejromantičtějším a nejkrásnějším plážím v Řecku. Nechte na sebe působit azurově modré moře pod blankytným nebem. Představte si příjemně hřejivý teplý písek a pusťte se do exkurze po nejkrásnějších plážích Řecka.

Zakynthos – Navaggio

Snad nejfotografovanější pláží Řecka je Navagio na ostrově Zakynthos. Její fotografie najdete ve všech kalendářích. Ano, je to právě ta plážička s vrakem pašerácké lodi Panagiotis. Pláž Navagio je dostupná pouze lodí a má rozlohu jen 200 na 100 metrů. Pláž je posetá lesklým bílým pískem. Pořádají se sem nejrůznější lodní výlety. Trávíte li svou dovolenou na Zakynthosu, Navagio vás okouzlí.

Samos Tsamadou – jedna z mála nuda pláží

Tsamadou se ukrývá v překrásné zátoce na Samosu blízko letoviska Kokkari. Tsamadou je jediná oficiální nuda pláž na Samosu. Rozhodně ale stojí za návštěvu, i pokud se rádi opalujete v plavkách. Pro nudisty je vyhrazena jen část pláže na pravé straně zálivu, dostupná poměrně strmou cestou od hlavní ulice. Voda v Tsamadou je průzračná a hodí se zejména pro šnorchlování. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky na pláži. Pláž Lemonakia je dobrou alternativou Tsamadou. Moře je tu klidnější a bez divokých vln. Tvořená je pískem s drobnými oblázky. Nachází se tu taverna i občerstvení a za poplatek si, stejně jako po celém Samosu, můžete zapůjčit lehátka a slunečníky.

Kréta – zátoka Balos

Lagunu Balos při své návštěvě Kréty nesmíte vynechat. Balos se nachází v severozápadní části Kréty, úplně na konci výběžku Gramvoussa. Možností, jak se sem dostat, máte několik. Pořádají se sem obvyklé fakultativní výlety lodí, nebo se můžete vydat na výlet pronajatým autem. Pláž Balos je pokrytá jemným bílým pískem, široká 20 – 50 metrů a dlouhá téměř kilometr.

Korfu Canal d' Amour – pláž opředená legendou

S kouzelnou pláží Canal d'Amour na Korfu, je spojována místní legenda. Říká se, že pokud chce dívka získat chlapce, kterého miluje, musí brzy zrána, kdy toto místo ještě odpočívá ve stínu strmých stěn, přeplavat kanál a přitom na dotyčného neustále myslet. Pláž leží v malebné zátoce obklopené zelenými kopci, které dodávají pláži mír a klid.

Blue flag – modrá vlajka

Organizace Blue Flag, která hodnotí kvalitu více než 3000 světových pláží, přidělila v roce 2019 nejvyšší ocenění 515 řeckým plážím a 15 přístavům. Modrá vlajka je označením uděleným na základě splněných kritérií z oblasti čistoty a kvality vody, čistoty pláže a kvality vegetace, hodnotí se i přístupnost a zabezpečení pláže, služby na pláži, počet WC a jejich čistota a další…

Vyberte si svůj zájezd v Řecku

Vyberte si z nabízených destinací dovolenou na léto 2020